10 Farklı Makyaj Modeli

Bu yazımızda mekanlara göre değişkenlik gösteren 10 farklı makyaj modelini sizler için derledik. Yokmuş gibi makyaj yapmak ihtiyacımız olan tek şey. Yaz aylarında değil kış aylarında da tercih sebebimiz bu tür makyaj olmalı. Filtrelerde bile “no make up kullandığımız bu dönemde hem cilt sağlığımıza daha az zarar vermek hem de doğal bir görünümü yakalamak için yeni trendimiz…

10 Farklı Makyaj Modeli Hangi Mekanları Kapsar?

Her yeri kapsayan doğal makyaj, okulda okul makyajı, ofiste ofis makyajı, gece mekanları için gece makyajı, okuldan mezuniyet için mezuniyet makyajı, gelin makyajı, yine gece yapılan farklı bir makyaj türü olan porselen makyaj, profesyonel makyaj, nişan zamanı nişan makyajı ve düğünlerde abiye makyajı. Hadi başlayalım..

Doğal Makyaj

Doğal Makyaj

Peki bu görünümü nasıl elde edebiliriz? Hepimizin ‘ AAA bu benim doğal halim, ben uyanınca da böyleyim ‘ diyebilmesi için size birkaç adımdan bahsetmek istiyorum;

  • Doğal görünüm içi ilk adım mutlaka yüzümüze uygun bir baz uygulamak olmalı. İçinde birçok doğal vitamin, kolajen ve nemlendirici de barındıran bu bazlar cildimizdeki kusurları örtmede, gözenekleri gizlemede çok başarılı.
  • Yüzümüzde bir ton eşitsizliği varsa, BB-CC kremleri bu adımda tercih edebiliriz
  • Mat olmayan, hafif fondötenler seçin, mat fondötenler ciltte kuruluk etkisi yapar. Doğal ışıltılı fondötenler bu adım için uygun olacak, fondöteni yüzümüze ıslak bir sünger yardımı ile tamponlanarak yedirirsek doğallığı yakalarız.
  • Allık kullanmak ta doğal görünümlü makyajın en önemli adımlarıdır. Özellikle şeftali tonları cildimize çok iyi uyum sağlayacaktır. Yanaklarımızın sadece orta bölgelerine uygun bir fırça ile uygularsak o doğallığı yakalarız. Allığı yüzümüze çok fazla dağıtmadan uygulamalıyız, yanaklarımızdaki doğal pembeliği bu şekilde sağlamış oluruz
  • Bu adımda kirpiklerimiz çok önemli, rimelin dozunu kaçırmadan, sadece kirpik uçlarına, çok baskı yapmadan kıvrık gösteren bir rimel kullanmak en iyisi olacaktır.
  • Dudaklarımızdaki natürelliği yakalamak dudaklarımızı nemlendirmekten geçer, çok kuruyan dudaklarınız varsa nem maskelerini denemelisiniz. Dudak renginize yakın bir ruj ile bu adımı tamamlayabilirsiniz.
  • Doğal görünümümüzü gün içinde daha uzun süre korumak istiyorsak; son adımda sabitleyici bir sprey kullanabiliriz.

Şimdi bu doğal görünümümüzle günün tadını çıkarabiliriz.

Okul Makyajı

Okul Makyajı

Yaz bitti, sonbahar geldi ve tabi ki okular da açıldı! Erken kalktığımız sabahlar da hızlı hazırlanmamızı sağlayacak aynı zamanda da gün boyu kalıcılığını koruyarak kusursuz görünmenizi sağlayacak birkaç önerilerimiz var. Pembe parıltılı bir makyaj okul için her zaman sevimli bir alternatiftir. Sarışın kişiler şeker pembesi allıkları kumrallar şeftali tonlarını esmerler de mora doğru giden tonları kullanmalıdır. Doğal görünümü yine likit aydınlatıcılar la elde etmeliyiz. Cildinizin kusurlarını, sivilce e izlerini, lekeleri ,göz altı morluklarını ve halkalarını uygun tonda kapatıcılarla gizleyebiliriz. Bakışlarınızın anlam kazanmasını sağlayan en önemli etken tabi ki kirpiklerimizdir. Kirpiklerimizi tek tek ayıracak, hacim verecek ve akmayacak bir maskara tercih etmeliyiz.

Dudaklarda koyu renk rujlar okul makyajlarına çok yakışmıyor, bu nedenle dudaklarımıza hafif pembelik katacak dolgun görünmesini sağlayacak parlatıcılar sürebilirsiniz. Unutmayalım ki okul dönemi gençlerimizin ciltleri çok taze olduğu için cildi yormayacak küçük dokunuşlarla iyi hissettirecek yöntemleri kullanmalıyız, küçük dokunuşlarla fark yaratabilmek her açıdan avantajlıdır. Genç yaşta uygulanan ağır ürünler cildimizin bozulmasına ve erken yaşlanmasına sebep olabilir

Ofis Makyajı

Ofis Makyajı

Nasıl ki iş yeri kıyafeti diye bir şey varsa işyeri makyajı diye de bir şey var. Yapılacak makyaj ile iş yerinin çalışma ortamına uygun, taze, yenilenmiş her daim bakımlı görünmek mümkün. Kadınlarımızın en büyük hatası sabahın köründe uyur-uyanık haldeyken bolca, çala kaşık yüzlerine sürdükleri fondötenlerdir. Tüm gün çalışma ortamında olan kadınlarımızın yanlarında mutlaka gün içerisinde makyajını tazeleyecek bir minik makyaj çantası olmalıdır.  Çantada Pudra, ruj allık ve far olması bizim için yeterlidir.

Bu şekilde aniden düzenlenen toplantılara, sosyal aktivitelere hazırlıklı olmuş olacaksınız.

Ofis makyajının ilk adımı dengeli olmaktan geçer, eğer dudaklarınızda kırmızı tonları kullanmayı seviyorsanız gözlerinize ve yanaklarınıza çok fazla ürün kullanmamalısınız. Highlighter son dönemde çoğu kadının vazgeçilmezi oldu. cilde parlaklık ,ışıltı veren highlighterı elmacık kemiklerinin üstüne, kaş altına, kaş kemiğine, burun ve dudak üstüne, çeneye göz pınarlarına uygulayabiliriz. En önemli nokta bu ürünü cilt tonumuza uygun olarak seçmektir, açık tene sahip kişiler açık, koyu tene sahip kişiler için de koyu ton kullanılmalıdır. Beyaz tenli kişilerde pembemsi ve krem rengi tonları ideal olacaktır.

Göz makyajında ton seçerken mutlaka göz renginizi ortaya çıkartacak tonlar tercih etmelisiniz. Renkli gözlü kişilerde (mavi-yeşil) bakır ve turuncu tonları ile yaratılan zıtlık göz renginizi ortaya çıkartacak en önemli detaydır. Siyah bir göz makyajı yapmak istiyorsanız, siyahın sert görünümünden kurtulmak için diğer tonlardan yardım almanız gerekir. Kahverengi, altın, metalik bakır tonlarıyla karışım yaparsanız çok daha çekici bir görüntü elde edersiniz.

Göz makyajını kaşları dolgunlaştırarak bitirmelisiniz. Kaş sabitleyici ya da kaş dolgunlaştırıcı jeller le, etkileyici bakışlarınızı ofis ortamına taşımış olursunuz.

Gece Makyajı

Gece Makyajı

Gece makyajında bütün makyaj malzemeleri kullanılır. Doğallıktan uzak bir o kadar da gösterişli olan gece makyajında genellikle siyah, füme, gri, acı kahve gibi koyu tonlar tercih edilir. Takma kirpikler, pırıltılar ve simler olmazsa olmazlarıdır. Gece makyajı için ilk adım cildimizi temizlemek olmalıdır, çünkü bu kadar gösterişli bir makyaj ancak temiz bir ciltte kendini gösterebilir.

Makyaj bazıyla başlayacağınız gece makyajınıza uygun tonda seçeceğiniz bir kapatıcı ile devam etmelisiniz. Yüzünüzde leke ve izler fazla ise önce fondöten üstüne ekstra bir kapatıcı uygulamak daha iyi olacaktır. Rujunuzla aynı tonda seçeceğiniz allık fresh bir görünüm sağlayacaktır. Gün içerisinde kullandığınız renklerden daha koyu bir ton da ruj seçebilirsiniz, kırmızı ve mor tonlar gece makyajında en sık tercih edilenlerdir.

Gece makyajının en can alıcı noktası gözlerdir. Işıltılı bir göz makyajı için glitterlar en idealdir. Siyah veya kahverengi mat bir farla gözlerin dış köşesini hafifçe gölgelendirdikten sonra göz kapaklarına altın rengi glitter uygulayarak ışıl ışıl bir göz makyajı elde edebilirsiniz. İki kat geçeceğiniz maskara ile de göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer gece makyajında çok yoğun koyu renkler kullanmak istemiyorsanız sıcak pembe ve mercan renklere de bir şans verebilirsiniz. Dekoltenizle taçlandıracağınız gece makyajınızda uyumu sağlamak için açıkta kalan boyun ve göğüs bölgelerinize de hafif bir bronz pudra veya koyu bir yüz pudrası tercih edebilirsiniz. Bu bölgelerinize altın veya gümüş sim uygulamaktan kaçının. Gecenin yıldızı olarak görünmek sizin elinizde.

Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet makyajının kişinin yaşını ve tarzını olduğu gibi yansıtması gerektiğini düşünenlerdenim. 18-23 yaş arası gençlerin masumiyet ve doğallığı bozmadan sezon trendlerine ayak uyduran uygulamaları tercih etmeleri gerekir. Gençlerimizin en önemli ve en unutulmaz anları olan bugün de kızlarımız kusursuz görünmek ister. Havalı saç modellerinden, seçilen kıyafete , ayakkabıya, çantaya ve makyaja kadar her şey ahenkli ve kusursuz olmalıdır. Bu makyajın püf noktası kalıcı ve suya dayanıklı ürünler kullanılmasıdır. Makyajın bütün gece akmaması, aynı şekilde dayanıklı olması için kullanılacak malzemelerin kalitesi önemlidir. Ciltteki sivilce ve kızarıklıklar kapatılır ancak kullanılacak fondötenin yüzde maske gibi durmaması için ince yapılı olması önem taşır.

Bu özel günde bol bol fotoğraf çekileceği için ışık altında filtre etkisi yaratan pudralar tercih edilmelidir. Gece boyunca parlamanın önüne geçmenizde en iyi yardımcınızdır. Zarif uygulamaları destekleyen pastel ve nude tonları genç kızlarımıza yakışacak doğru uygulamalar olacaktır. Takma kirpikler yerine kirpikleri kıvırmak da daha doğal bir görünüm için yeterli olacaktır.

Mezuniyet gecesi makyajında öncelikle gözlere mi dudaklara mı yoğunlaşacağınıza karar vermelisiniz. Bana soracak olursanız kesinlikle göz makyajı derim…çünkü gece boyunca yiyeceğiniz ikramlıklar rujunuzu sürekli bozacaktır.  Smokey göz makyajı gençler de en çok tercih edilen trendlerdedir. Dumanlı göz makyajı olarak ta bilinen bu makyaja nude tonlarda krem far uygulayarak başlamalısınız.  Mat ve açık kahve tonlarını göz kapağının katlama bölgesine uygulamalısınız. Burada farı ne kadar iyi dağıtıp yumuşak geçişi elde ederseniz, etkiyi o kadar iyi alabilirsiniz. Sonraki adımda göz kapaklarının dış köşesine koyu kahve tonlarını uygulayarak gölgelendirme yapmalısınız. Farları birbiriyle iyi karıştırmaya dikkat etmelisiniz. Ne kadar doğal görünüm elde ederseniz smokey etki o kadar belirgin olacaktır. Böylece Buğulu gözlerinizle gecenin yıldızı olmaya hazırsınız.

Hayatınızın yeni bir dönemine adım atacağınız bu özel günde masumiyetinizle ve doğalığınızla gecenin ışığı olmak için bu küçük önerilerimizin sizlere şans getirmesini dileriz.

Gelin Makyajı

Gelin Makyajı

İşte günlerdir beklediğin o gün geldi çattı…mutluluktan ve heyecandan içiniz pır pır ediyor, birkaç saat sonra herkesin gözü sizin üzerinizde olacak, tepeden tırnağa sizi inceleyip bütün gece sizi konuşacaklar…harika bir gelinlik seçtiniz, ona uygun ayakkabı, aksesuar, çanta veeeee tabiki gelin makyajı…. İşte en büyük detay bu, sizi ışıklar altında bir prenses gibi gösterecek bir makyaj…. Gelin makyajı ne yazık ki hata affetmez, o yüzden dozunda renkler kullanılmalı. Aşırı makyaj gelinin masumiyetine gölge düşürebilirken, yetersiz makyaj da özensiz ve soluk görünebilir.

Bu nedenle gelin makyajını çok detaylı düşünmek gerekir, yüz ve göz yapısına uygun makyaj, kusurları gizleyen bir makyaj ve fotoğraflarda güzel görünmeyi sağlayacak bir makyajı içinde barındırmalı. Makyaj seçiminde gelinlik ve düğün mekânı gibi unsurlar da bir arada değerlendirilmelidir. O muhteşem günün telafisi yoktur, her şey kusursuz olmalıdır. Peki bunun için ihtiyacınız olan şeyler nelerdir? Öncelikle şunun çok iyi farkına varın; fotoğraflarınıza baktığınızda ‘ben kendime ne yapmışım böyle’ dememek için bambaşka biri gibi olmaya değil de kendiniz gibi görünmeye çalışın.

Gelin makyajında çok iyi bir ten makyajı yapılmalıdır. Gölgelendirme ve aydınlatma tekniği çok iyi ayarlanmalıdır. Yüzdeki kusurları mümkün olduğunca kamufle edip çok abartıya kaçmadan ifadeyi güçlendirmek ve doğal güzelliği ortaya çıkarmak önemlidir. Kullanılan ürünlerin kesinlikle suya dayanıklı olması gerekir. Yüzün her bölgesi için kalıcılığı artıracak makyaj bazı. Far bazı waterproof rimel gibi malzemeler kullanılmalıdır.

Makyajı sabitlemek için pudra ve sabitleyici spreyler de olmazsa olmazlardır.

Gelin makyajında tercih edilen renkler çoğunlukla ışıltılı, canlı, sıcak şeftali, pembe, bronz, karamel tonlarıdır. Gözleri ön plana çıkartacak detay ise eyeliner’dir. Eyeliner ile ışıltıyı beraber kullanırken göz şekillerine göre farkı yerlerde uygulama yapmak gözleri şekillendirmek için harika bir yoldur. Göz makyajı yaparken katlanma çizgisine bir geçiş farı uygulamak gerekir. Gözü ortaya çıkaran takma kirpikler de unutulmamalıdır.

Gelin makyajının en can alıcı konularından biri allık rengidir, eğer taze ve canlı bir görünüm istiyorsanız tercihinizi pembe den yana kullanmalısınız. Doğal ve masum bir etki için ise rose rengini kullanabilirsiniz. Bronzer ile yüzünüzü ısıtabilir ya da boyutlandırabilirsiniz. Gelin makyajında kırmızı ruj genellikle abartılı bir görünüme neden olmaktadır. Kırmızı dudaklarınızla göz önünde olmak yerine ten rengi veya uçuk pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Bayaz göz altı kapatıcısı tercih ederseniz, fotoğraf çekilirken flaş patladığında daha çok belirginleşecektir ve hoş bir görüntü olmayacaktır. Fondöteniniz mutlaka parlama yapacaktır bu yüzden üzerine transparan pudra uygulamalısınız.

Gelinliğimizin dekolte kısmında pürüzler varsa yüzünüze uyguladığınız tonda fondötenden uygulama yapmalısınız, üzerine de ince ışıltılı bir pudra geçebilirsiniz, abartıya kaçmadan sim de ekleyebilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli nokta, düğün gününde kusursuz bir makyaj için kusursuz bir cilt gerekir. Cildinizde sorunlar varsa aylar öncesinden bakıma başlamalısınız. Problemsiz ciltlerde düğünden iki gün önce peeling ve nem maskesi yapmanızı öneririm. Bol su tüketin ve cildinizi neme doyurun.  Bu gece sizin geceniz ve başrolde de siz varsınız. Bol şanslar.

Porselen Makyajı

Porselen Makyajı

Porselen makyaj teni olabilecek en pürüzsüz forma ulaştırmayı sağlayan bir makyaj stilidir. Normal makyaja göre yüz kısmında daha uzun süre ve dağılmadan kalma özelliğine sahiptir. Akma ve bozulma olmaz. Profesyonel kişiler tarafından uygulanabilen bu makyaj türü çok fazla kapatıcı özelliğe sahip olması nedeniyle günlük kullanıma uygun değildir. Bu makyaj en çok gelinler tarafından tercih edilir, tabi bir de ekran önüne çıkacak olan ünlülerimiz tarafından…

Gece yapılan bir makyaj türü olduğu içi özel gün makyajı da diyebiliriz.

En önemli püf noktası fondöten ve pudranın cildinizle olan renk uyumudur. Bu uyuma dikkat etmezseniz porselen makyaj görünümünü yakalayamazsınız. Cilt şeffaf bir pudrayla makyaja hazırlanmalıdır. Tabi her defasında değindiğimiz en önemli konu, makyajın ciltte düzgün görünmesi için önceden yapılması gereken cilt temizliği ve peeling uygulaması yapılmalıdır. Makyaj bazımızı nemlendirici özelliği yoğun olan malzemeden tercih etmeliyiz. Porselen görünümü verecek fondötenimizi de seçtikten sonra makyaja başlayabiliriz. Fondöteni düzgünce cildimize yedirdikten sonra pudra ile sabitlemeliyiz. Bu şekilde kalıcılığını sabitlemiş oluruz. Şeftali tonlarında seçtiğimiz allığımız elmacık kemiklerinden başlayarak hafifçe yukarı doğru uygulamalıyız. İşte porselen ten makyajımız hazır….

Gözler mi dudaklar mı öne çıkacak kararını verdikten sonra da uygun tonlarda far ve ruj seçmeliyiz. Mat rujlar porselen makyajın pürüzsüzlüğünü destekler, size önerim parlak bir ruj yerine tercihinizi istediğiniz tonda mat bir rujla yapmanız. Gözler için far altına mutlaka kalıcılığı artıran far bazı uygulanmalı, seçilen tonlarla uyumlu olacak bir göz makyajını takma kirpiklerle tamamlayabilirsiniz.

Porselen makyajdan sonra cilt temizliği çok önemlidir. Gözenekleri yoğun bir şekilde kapatan bu makyaj çok iyi temizlenmelidir. İyi bir porselen makyaj özelliği 24 saate kadar kalıcılığı vardır. Ancak cilt sağlığı açısından uzun süre kullanılması önerilmemektedir.

Profesyonel Makyaj

Profesyonel Makyaj

Adın da anlaşılacağı gibi profesyonel kişiler tarafından yapılan bu makyaj birtakım kurallar içermektedir. Profesyonel teknikler kullanılarak yapılan bu makyaj da yüzünüzü bir kedi ye, köpeğe ya da ünlü birine benzetebilirsiniz. Profesyonel makyaj her ortam için aynı şekilde uygulanmaz. Kendi alanında gruplara ayrılır. Gece makyajı, Show makyajı, dizi makyajı, sahne makyajı gibi. Ayrıca hallowen, kostüm partileri gibi çeşitli konsept makyaj türlerini de kapsamaktadır.

Profesyonel makyaj da cilt tipini doğru seçmek önemlidir. Çünkü sonrasında kullanılacak ürünler ve teknikler buna göre şekillenir. Cildin alerjik bir reaksiyon gösterip göstermediği de bilinmelidir. Yüzün şekli bilinmeli ve hangi yüz hatlarının ortaya çıkarılacağına karar verilmelidir. Kişinin mimiklerini belirlemek ta beklenmedik bir makyaj hatasının önüne geçmekte önemlidir.

Makyajı hareketsiz bir yüze değil bütün gün kalacak olan bir yüze uygulanacağı unutulmamalıdır. Makyajı uygulayacak kişinin renk ve ışık bilgisi de olamalıdır. Renkler arasındaki uyumu ve gölge tekniklerini iyi bir şekilde yansıtabilmek profesyonel makyaj da önemlidir. Şimdi işi uzmana bırakma zamanı.

Nişan Makyajı

Nişan Makyajı

En güzel günlerinizden biri olan bu geceniz için seçtiğiniz elbiseniz, saç modeliniz, ayakkabınız, takılarınız hazır, sıra makyajına gelmiş… otel , restoran, kır bahçesi ya da ev konseptine göre uygun olan tercihinizi belirlemelisiniz. Mekâna göre makyaj uygulamak önemlidir. Evde yapılan nişan törenlerinde sadelikten yana olmalısınız, saç ve makyajda abartıya kaçmayan bir görünüm seçmelisiniz. En güzel nude tonları, pembeler, şeftaliler tercih etmelisiniz.

Daha geniş kapsamlı bir organizasyonda gerçekleşecek nişan da porselen makyajı tercih edebilirsiniz. Bol bol fotoğraf karesinin olacağı bu özel günde ışıklar altında güzel görünmek için taze görünen bir makyaj trendini yakalamalısınız. Tonlarınızı seçerken kıyafet ve saç uyumu önemlidir.  Aydınlatıcı kullanmak ta cildinizdeki ışıltıyı yansıtacaktır. Yine dudaklarda nude ve sade tonlar tercih edilerek çekicilik gözlere verilmelidir. İkramlıklar yeneceği düşünülerek dudak makyajı abartılmamalıdır.

Gölgeli far, buğulu göz makyajı, kuyruklu eyeliner veya takma kirpikler gözlerinizi ön plana çıkartacak detaylardır. Renklerde belirleyiciliği sağlayacak olan nişan kıyafetidir. Gösterişli bir nişan elbiseniz varsa buğulu göz makyajı ile ten renginden iki ton koyu nude tonlarda bir ruj ile çekiciliği yakalayabilirsiniz.

Sade elbiselerde ise makyajın hem sade hem de biraz dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Mesala kalın dudaklara sahipseniz abartısız bir göz makyajı ile kırmızı bir ruj kullanabilirsiniz. Risk almayı sevmeyenlerdenseniz, klasik nişan makyajı siyah eyeliner kırmızı ruj ikilisinden oluşur. Ten ve elbise renginize göre bordo ya da şeftali tonları ruj da seçebilirsiniz.

Tercihlerinizin şans getirmesi dileklerimizle.

Abiye Makyajı

Abiye Makyajı

Abiye makyajı yüksek derece de çekici bir görüntü gerektirir. Biraz parıltı, dikkat çekici gözler, baştan çıkarıcı dudaklar… Gece tanrıçası gibi görünmek istiyorsanız cildinizi makyaja hazırlayacak bir ürün ile derinlemesine temizleyerek başlayabilirsiniz. Dudaklarınızı da uygulayacağınız peeling ve maske ile kusursuz dudak makyajına zemin hazırlarsınız. Yüzünüze uygulayacağınız nemlendirici serumlar kusursuz ve pürüzsüz makyajın temelini atar.

Cilt tipinize göre primer seçin, yağlı ya da kuru cilt için farklı ürün kullanmalısınız.

Özel bir gece için yapılacak abiye makyajında tere dayanıklı, kusursuz, pürüzsüz yüzey oluşturan tam kapsamlı bir fondöten seçmelisiniz. Eğer fotoğraf çekiminin çok fazla olacağı bir geceyse doğrudan flaşa maruz kaldıklarında yüzde beyaz görüntü bırakmayan yağ emici bir fondöteni tercih etmelisiniz.

Göz altı halkalarını, lekeleri gizleyen bir kapatıcı kullanmanız da gecede kusursuz görünmenizi sağlayacak detaylardan. Eğer o gece yüzünüzde beklenmedik bir misafir yani küçük sivilceniz çıkmaya baş gösterdiyse o bölgeye yarı saydam pudra uygulamalısınız. Bu işlemden sonra üzerine kapatıcıyı fırça ile bastırarak yedirin. Yüz pudrasında ölçüyü kaçırmayın, pudra uygularken küçük tüylü bir fırça ile ihtiyaç duyulan bölgelere hafifçe vurun. Ciltte nemli etki yaratmak istiyorsanız transparan sabitleme pudrası tercih edin.

Allıklar çabuk kaybolan şeylerden olduğu için krem formunda olanları seçin. Highligterı yüzün yüksek alanlarına uygulayın, dudakların üstüne sürmeyi de ihmal etmeyin. Kirpiklerinizi vurgulayacak hacimli bir maskarayı tercih edin. Kaşlarınızı da dolgunluk verecek kaş pomadı veya kaş jelini kullanabilirsiniz. Kaş pigmenti için kaş kalemini kullanmanızı öneririz.

Gittiğiniz davette gecenin yıldızı olmak için bu küçük önerilerimize dikkat edin. Kudamm Akademi olarak sizlere 10 farklı makyaj modelini sunmuş olduk.

Protez tırnak eğitimi yanı sıra kalıcı makyaj eğitimlerinde teorik bilgi olarak kursiyerlerimize daha detaylı bilgileri sunmaktayız.

Yorum yapın