Güzellik Salonu Seçiminde MEB Sertifikası Neden Önemli? ​​

Güzellik ve dış görünüm riske atılmayacak olan konulardan biridir. Bu nedenle her kadın güzellik salonu seçerken alacağı hizmeti işin uzmanından almak ister. En basit bir işlemde bile güzellik açısından negatif sonuçlar almak mümkün olacaktır.

Bu nedenle güzellik uzmanı seçiminde Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası aramak mantıklı bir seçimdir. Kadınların güzelleşmek uğruna tercih ettiği güzellik salonlarının onlara zarar verme riski de bulunur. Ancak bu riski hiçbir kadın göze almak istemez. Bu durumu ortadan kaldırmanın tek şekli resmi sertifika veren bir güzellik eğitimi merkezinden kapsamlı kurs almaktır.

Güzellik uzmanlığı son dönemlerin en popüler mesleklerinden birini oluşturuyor. Özellikle kadınlar;

 • Kalıcı makyaj,
 • Kontör kaş,
 • Kaş aldırma,
 • Ağda, epilasyon işlemleri,
 • Manikür, pedikür,
 • Takma tırnak

​​​gibi birçok işlem için güzellik salonlarını tercih ediyor. Bu salonlarda her işlemi yapan kişilerin sertifikalı olmadıkları görülüyor. Bazıları çıraklıktan yetişen kişiler olurken bazıları da işi yalnızca görerek öğrenen kişilerden oluşuyor. Bu kişilerden alınan hizmet ise istek ve beklentileri karşılamıyor.

Her Güzellik Salonundaki Güzellik Uzmanının MEB Sertifikası Var Mı?

Tercih etmiş olduğumuz ve sürekli gittiğimiz güzellik salonunda kaş alan veya yüz bakımımızı yapan güzellik uzmanının gerçekten uzman olduğunu çoğumuz bilmeyiz. Bu durum bizlerin yüz naturemizi riske attığımız anlamına gelir.

Hiç kimse bir işle ilgili sertifikası olmadan iyi şeyler yapamayacaktır. Bir konu ile ilgili okul okumak ve o işin başarı belgesini almış olmak, o kişinin o konuda yetkin olduğunun kanıtıdır. Bu nedenle güzellik salonunun da MEB sertifikası olması büyük önem taşır.

Güzellik salonunun MEB sertifikası olması ne işe yarar? ​​Bir güzellik salonunda çalışan güzellik uzmanının MEB sertifikasına sahip olması demek, o kişinin o işi sorunsuz yerine getireceği anlamına gelir. Bu nedenle bu sertifikaya sahip olmak, müşterinin o kişiyi tercih etmesini sağlar. Sertifikaya sahip olan kişi;

 • Protez tırnak yapma
 • Kalıcı makyaj yapma
 • İpek kirpik takma
 • Kaş alma,
 • Yüz bakımı yapma,
 • Kontör kaş yapma,
 • Ağda ve epilasyon yapma

Ve güzellik uzmanının yapacağı tüm hizmetlerde gerçek anlamda uzman olacaktır. Bu durum kişilerin seçimlerini değiştirecek bir floradır. Müşterinin o salona güvenmesini sağlayacak ve güvenilir hizmete yöneldiğinin bilincinde olacaktır. O salondan hizmet alan kadın endişe taşımayacak ya da şansına hizmet almayacaktır.

MEB Sertifikası Sahibi Olmak Bir Ayrıcalık Mı?

Güzellik salonu işleten ve güzellik uzmanı olan kişiler için MEB sertifikasına sahip olmak bir ayrıcalıktır. Çünkü bir sertifikaya sahip olmak o işte uzman olunduğunun kanıtıdır. Bu alanda eğitim alındığı ve bu işle ilgili her türlü detayı bildiğinin göstergesidir. Güzellik uzmanı olarak bu sertifikaya sahip olmak sertifikaya sahip olmayan kişiden bir adım önde olunduğunu da gösterir.

MEB Sertifikasına Sahip Olmanın Yeri

Kadınlar için güzel olmak çok önemlidir. Bu nedenle seçmiş oldukları her güzellik salonunda önce saygı ve ilgi ararlar. Bazı kadınlar için sertifika belki ikinci planda olsa da, bazı kadınlar için ise çok önemlidir. Bu hizmeti bir uzmanı varken, tam anlamıyla o konuda bilgi sahibi olmayan bir kişiden almak çoğu kadın için negatif hatta tam anlamıyla nötrdür. Bu nedenle güzellik uzmanının sertifika sahibi olması önem taşır.

Güzellik Uzmanları MEB Sertifikası Alabilir Mi?

Güzellik uzmanları artık katıldıkları kurs merkezlerinden sertifika alabiliyor. Bu alanda önce eğitim görüp ardından sınava girerek sınavı kazanmalarını müteakip Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası alabiliyor. Bu alanda hem yetenek, hem iş bilinci hemde eğitim almanın özel bir yeri bulunuyor.

Sertifikalı Güzellik Uzmanı İle Sertifikasız Güzellik Uzmanının Farkı Nedir?

Güzellik göreceli bir kavram olsa da herkes kendisine yapılan bir işlem sonrasında güzel olup olmadığını bilir. Ancak güzellik konusunda sağlıklı işlem yapılmasının da yeri ayrıdır. Son yıllarda güzellik uğruna yapılan birçok sağlıksız işlem bulunuyor. Bu yanlışlıkları ortadan kaldırmanın ve sağlıklı işlem uygulamanın tek şeklini MEB sertifikasına sahip olmak oluşturuyor.

Bu alanda doğru merkezde kurs görmek ve sertifikayı alacak kadar bilinçli olmak yeterli oluyor. Yalnızca para için kadınların cildine uygun olmayan işlemlerin uygulanması durumu da bu sayede ortadan kaldırılabiliyor. Bu durum aynı zamanda sertifikalı güzellik salonu ve uzmanını seçmenin nedenini de ortaya çıkarıyor.

Müşteriler açısından yalnızca güzel olmak, güzellik uzmanları tarafından yalnızca kazanç sağlamak için yapılmaması gereken işlemleri yapmanın önüne geçmek için MEB sertifikasına sahip olmak büyük bir önem arz ediyor. Güzel olmak için sağlıklı da olmak gerekiyor. MEB sertifikalı güzellik uzmanları sağlıklı bir şekilde güzel olma florasını sunuyor. Kudamm Akademi olarak Protez tırnak eğitimi kalıcı makyaj ve ipek kirpik eğitimlerini detaylı bir şekilde en ince ayrıntısı ile öğretmekteyiz kursiyerlerimiz eğitim sonrası alanında uzman olarak ayrılmaktadır.

Yorum yapın