İpek Kirpik Eğitimi

İpek kirpik eğitimi deyince ilk akla gelen ve güzellik uzmanlığı eğitimi modülleri ve güzellik eğitimlerinin olmazsa olmazları. İpek kirpik uzmanlığı protez tırnak kadar ilgi görmekte ve bu ilgi her geçen gün artmaktadır. Detaylı öğrenebileceğiniz ipek kirpik kursu almak istiyor ve nereden nasıl bir eğitim alacağınızı bilmiyorsanız sizi MEB onaylı Kudamm Akademi’ye bekliyoruz. Öncelikle bu işte uzmanı olmayan kişilerden alınan öğrenimler sonrasıda müşteri memnuniyetsizliği ile sonuçlanabilir ve müşteri taraflı birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

ipek kirpik eğitimiUygulama sonrası uzun süreli sorunsuz kullanım için, memnun ve mutlu müşteriler için gerekli olan sadece iyi ve detaylı bir eğitimdir. Güzellik uzmanlığı dalında almış olanlar programlarında bu uygulamanın tüm detaylarına hakim değiller ise ilave eğitimler ile mükemmel görünümlü kirpikleri yapabilirler. Kurumumuzda tüm teknik detayları ile verilmektedir.

Öğreneceğiniz bilgiler ile ek bir meslek ek bir kazanç sağlayabilirsiniz. Uygulama sabır emek ve sevgi isteyen bir iştir bu anlamda tez canlı ve hiper aktif bireyler için uygun değildir. Yanlış uygulama kirpiklere ve hatta gözlere zarar verebilir. Uygulama sırasında birbirine yapışmamalıdır. Böyle bir durumda kirpiklerin görüntüsü bozulur ve sık dökülmesine sebep olur. Yanlış yapılan uygulamada kaşıntı veya yolunma hisside görülebilir.

Bu nedenledir ki önceliğimiz en doğru bilgiler ile iyi bir eğitim almanızdır. Bu doğru bilgileri uygulamaya dökmek, detaylara dikkat etmek, sabit bir ele sahip olmak, sabırlı olmak ve en iyi malzemeler ile çalışmak bizi başarıya götürecektir. Yılların tecrübe ve bilgi birikimini sizlere aktarıyoruz. Verilen detaylı bilgileri bire bir canlı modeller üzerinde uygulayarak geliştirebileceksiniz. Teori derslerimiz 4 saat sürüyor. Burada tüm temelleri, özellikle bu uygulamanın ince detaylarını ve bütün inceliklerini öğrenebileceksiniz

Uygulama için saat sınırlaması koymaksızın canlı model üzerinde birebir uygulamalı eğitimler veriyoruz. Canlı modelleri sizin adınıza her kişi için biz temin edebiliyoruz. İpek kirpik kursu klasik teknik, Rus volümü, 2D, 3D ve 4D volüm teknikleri ile birlikte toplam 4 kategoride verilmektedir. Kişi kıl yapısına göre kaş laminasyon, kirpik lifting eğitimleri bu eğitim paketi içerisinde kurum özel indirimleri ile verilmektedir. Bu kursun online olarak verilmesi mümkün değildir.

İpek Kirpik Eğitimi İçeriği

 • Hijyenik bilgi
 • Kirpik anatomik bilgi
 • Araç gereç ve malzeme bilgisi
 • Doğru ışık, doğru oturuş, doğru cımbız seçimi, doğru kişisel donanım kullanımı detaylı anlatımı
 • Klasik, 2D, 3D, 4D Rus volümü
 • Kişi göz yapısına göre uygulama çeşitleri nelerdir.
 • Kişi göz yapısına göre detaylı kirpik boy ve kalınlık seçimi bilgileri
 • Doğru yapıştırıcı uygulama bilgisi
 • Takılma işlemi yapıldıktan sonra karşılaşılan kişisel alerjik reaksiyonlar ile ilgili sorunlar ve bunların bertaraf edilmesi detaylı bilgilendirmesi
 • Kullanım süreci bilgisi
 • İpek kirpik bakımları bilgisi
 • Nasıl çıkarılır ayrıntılı bilgi

Yapay bir kirpik olan ipek kirpik saf ipekten elde edilir. Uygulama sırasında kişinin göz yapısına uygun bir şekilde tek tek uygulanır. Uygulama uzun süren bir işlemdir çünkü tane tane çok dikkatli bir şekilde ekilir.

İpek Kirpik Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

ipek kirpik egitimleriÖncelikle makyaj tazeleme gibi ayna karşısında uzun süren mesai zamanını minimum seviyeye indirmektedir. Herhangi bir makyaj işlemi gerektirmeden dışarıya çıkma imkanı sağlar. İpek kirpik uygulamasının avantajlarından biride aylık bakımları düzenli olarak yapıldığı taktirde 6 ay ile 12 ay gibi bir süre kullanılabilmesidir.. Bu kadar uzun süreli kullanabilmek için 3 veya 4 hafta zaman zarfı içerisinde peryodik kontrol ve bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Kadınlar için etkileyici bakışlar çok önemlidir bunu sağlayan ise daha dolgun kıvrık ve canlı kirpiklere sahip olmaktır. İpek kirpik tercihi yapan kadınlar daha çok dış görünümüne önem vermektedirler. Son zamanlarda görünüm açısından daha iyi bir bakışa sahip olmak isteyen bayanların takma kirpiklerin yerini tek tek yapıştırılan ipek versiyonu tercih ettiği görülmektedir.

Çünkü dökülme gibi durumlarda yenisinin eklenmesi ve kontrol işlemleri sırasında herhangi bir eksiklik varsa giderilmesi işlemleri yapılmaktadır. Kontrol işlemleri ipek kirpiklerin daha uzun süre dayanmasını sağlamaktadır. Gündelik yaşam içerisinde kolaylık sağlayan bu uygulama için gerek kontrol işlemlerinin nasıl yapılması ile ilgili gerekse uygulamanın sıfırdan nasıl yapıldığı ile ilgili ipek kirpik eğitimleri içerisinde anlatıyoruz.

Gün geçtikçe popülaritesi artan ve ayrıca güzellik salonlarında müşteri talep oranı bir hayli yüksek olan bir uygulama diyebiliriz. Kudamm Akademi bünyesinde yer alan uzman eğitimcilerimizin verdiği eğitim sonrasında alacağınız MEB sertifikalı uzmanlık belgeleri ile güzellik salonu ve merkezlerinde ipek kirpik uygulaması üzerinde çalışmalar yapabileceksiniz.