İpek Kirpik Eğitimi

İpek kirpik eğitimi güzellik uzmanlığı detaylı eğitimlerimizin başında yer almaktadır. Revaçta olan microblading eğitimi, makyaj eğitimi, güzellik eğitimi, protez tırnak uzmanlığı eğitimi, protez tırnak bakımı eğitimi, kalıcı makyaj ve kalıcı makyaj eğitimi dışında özellikle kirpik eğitimi konuları son yıllarda çok fazla ilgi görmektedir.

Bu eğitimler kişisel gelişim amaçlı alınabildiği gibi profesyonel olarak icra edilip para kazanma amaçlı da alınabiliyor. Her ne kadar İstanbul bu anlamda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsada; Kudamm Akademi olarak 1998 yılında Almanya Berlin’de başlayan mesleki birikimimizi bugün Antalya’da binlerle paylaşıyor ve Antalya’yı bu işin başkenti haline getirmenin gururunu yaşıyoruz. İpek kirpik uzmanlığı protez tırnak kadar ilgi görmekte ve bu ilgi her geçen gün artmaktadır.

MEB onaylı ipek kirpik eğitimi ve ipek kirpik kursu almak istiyor ve nereden, nasıl bir eğitim alacağınızı bilmiyorsanız, sizi Kudamm Akademi’ye yani işin uzmanına bekliyoruz. Bazı merdiven altı kurumların tl bazlı düşük fiyatlara online ipek kirpik eğitimi verdiğini duyuyor ve meslek adına çok üzülüyoruz. Başarımızın ve 30 yıla yaklaşan deneyimimizin en önemli nedeni işimizi tutkuyla ve ciddiyetle yapıyor oluşumuzdur.

Bu anlamda işini ciddiye almayan, para ve zaman kaybından başka bir şey getirmeyecek kişi ya da kurumlara asla güvenmeyiniz. Öncelikle bu işte uzman olmayan kişilerden alınan eğitimler sonrasında müşteri memnuniyetsizliği gibi sonuçlarla karşılaşma ihtimali çok yükselmiş oluyor.

Bu sebeplerle risk almayın ve Kudamm Akademi ile işin profesyonelleri dünyasına hemen katılın. Binlerce kişi sitemizi inceledi, verdiğimiz öğretim içeriklerini ve kursu inceledi, bize ulaştı ve yanılmadı.

ipek kirpik eğitimi

İpek kirpiğin uygulanması sonrası; uzun süreli ve sorunsuz kullanım, sonuçtan memnun ve mutlu müşteriler için gerekli olan sadece iyi ve tüm detayları düşünülmüş bir eğitimdir. Güzellik uzmanlığı alanında kurs görmüş, fakat kurs içerik programınızda ipek kirpik eğitimi modülü bulunmamış ise alanın tamamına vakıf sayılmazsınız.

Bu kurs içeriği ile mükemmel görünümlü kirpikler yapabilir, müşterilerinize ve yakınlarınıza güzellik armağan edebilirsiniz.

Kurumumuzda ipek kirpikler için tüm teknik detayları ile eğitimler verilmektedir. Uygun fiyatlar ve kaliteli eğitim için hemen sitemizi incele. Mükemmel kirpikler ve büyüleyici bakışlar için Kudamm Akademi yeter!

Kudamm Akademi’de alacağınız ipek kirpik kursu, eğitimleri ve öğreneceğiniz bilgileri kullanarak sektördeki en iyi kurumlarla çalışabilir ya da kendinize ait bir merkez açarak kazanç sağlayabilirsiniz. İpek kirpik eğitim kursu süreci sabır, emek ve sevgi isteyen bir süreçtir. Kişisel eğitimin verimli olması için tüm dikkat verilerek çalışmaya katılmak gerekir. İpek kirpik takma işleminin çok orantılı şekilde gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

Yalnızca kurs aşaması değil mesleğin her anında da sabırlı olmak durumundayız. Her bir kirpik teli için ayrı ayrı uğraşıldığı için sabır, bu sürecin en önemli argümanıdır. Hızlı sonuçlar bekleyen ve tez canlı kişiler için pek uygun olmayan bir iş olmadığını söylemek yanlış olmaz. İpek kirpiklerin yanlış teknikle uygulanması kişinin kirpiklerine ve gözlerine çok ciddi zararlar verebilir. Uygulama sırasında kirpik tellerinin birbirine değmeden, yapışmadan kıl diplerine takılması gerekir.

Birbirine yapışan kirpikler, ipek kirpiklerin daha hızlı dökülmesine, ömrünün kısalmasına sebep olur ve kirpiklerin görüntüsü doğallıktan çok uzak ve yapay bir görünüm sergilemesine neden olur. Yanlış uygulamanın getirilerinden biri de gözlerde şiddetli kaşınma ve kişinin gözlerini ovuşturması nedeniyle kirpiklerde yolunma durumudur.

Eğitimde en büyük ve önemli olan önceliğimiz en doğru bilgileri verip kirpik takma aşamasında en güçlü pratik uygulama becerisini aşılamaktır. Çok mikro hareketlerle yapılan bir iş olduğundan yalnızca sabır değil, sabit duruşlu bir eliniz olmasına da ihtiyacınız olacak. İş uygulamaya döküldüğü anda, öğrenilen bütün detaylar önem kazanıp sizi başarıya götürecektir. İyi ve kaliteli malzeme kullanımı da konunun en önemli noktalarından biridir.

ipek kirpik kursuGüzellik sektörünün ilk oluşmaya başladığı zamanlardan itibaren piyasada ve bu işin kalbinde olmanın verdiği paha biçilmez tecrübelerimizi size aktarmaktan büyük onur duymaktayız. Tamamı canlı modeller üzerinde verilen eğitimlerimiz sonrası en iyi pratik uygulamalardan birine sahip olacağınız için hızlı bir şekilde sektörde yerinizi alabiliyor olacaksınız.

Teori derslerimiz 4 saat sürmektedir. Teorik eğitimimizde işin tüm temelleri, en ince detayları anlatılıyor olacaktır. Kursu pratik kısımdaki uygulamada saat sınırlaması koymaksızın, canlı model üzerinde bire bir uygulamalı şekilde veriyoruz. Canlı modelleri sizin adınıza her bir kişi için biz temin ediyoruz. İpek kirpik kursu klasik teknik, Rus volümü, 2D, 3D ve 4D volüm teknikleri ile birlikte toplam 4 kategoride verilmektedir.

Kişinin kıl yapısına göre kaş laminasyon, kirpik lifting eğitimleri de bu kurs paketi içerisinde kurum özel indirimleri ile verilmektedir. Bu kursu online olarak vermek mümkün değildir. Online eğitim verdiğini iddia eden kurumlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Güzellik uygulamaları çok hassas ve önemlidir.

Yapılacak küçük bir hata çok üzücü sonuçlara yol açabilir. Bu açıdan kursu yüz yüze şekilde almalı, hem teorik dışında pratik uygulama da içermeli hem de MEB onaylı güvenilir bir kurumdan alınmış olmalıdır. Bu anlamda Kudamm Akademi mesleği Türkiye’ye getiren ve tanıtan kurumlardan biri olarak lokomotif konumundadır. Alacağınız eğitimin içeriği de çok büyük önem taşımaktadır. İyi ve kaliteli bir kirpik uygulama eğitiminin olmazsa olmazları aşağıdaki gibidir;

İpek Kirpik Eğitimi İçeriği

 • Kişisel hijyen süreçlerine dair bilgilendirme ve uyarılar
 • Kirpiklerin anatomik yapısına dair bilgilendirme
 • Kullanılacak araç gereç ve malzeme bilgisi
 • Doğru ışık, doğru oturuş, doğru cımbız seçimi, doğru kişisel donanım kullanımı gibi kilit konuların detaylı anlatımı
 • Klasik, 2D, 3D, 4D Rus volümü çeşitlerinin içerikleri
 • Kişisel göz yapısına göre uygulama çeşitleri detaylı kirpik boy ve kalınlık seçimi bilgileri hakkında bilgilendirme
 • Doğru yapıştırıcı hakkında detaylı uygulama bilgisi
 • Takılma işlemi yapıldıktan sonra karşılaşılan kişisel alerjik reaksiyonlar ile ilgili sorunlar ve bunların bertaraf edilmesi açısından detaylı bilgilendirme
 • Kullanım süreci bilgisi
 • İpek kirpik bakımları bilgisi
 • Kirpikler çıkarılmak istenirse süreç nasıl işler hakkında ayrıntılı bilgilendirme

Yapay bir kirpik olan ipek kirpik saf ipekten elde edilir. Uygulama sırasında kişinin göz yapısına uygun bir şekilde tek tek uygulanır. Uygulama uzun süren bir işlemdir çünkü her bir kıl tane tane, çok dikkatli bir şekilde ekilir. Kursu alırken sabırlı olmanın önemli nedeni budur.

Eğer ekme işlemi sabırsızca ve hızla gerçekleştirilirse öncelikle kıl taneleri arasında ciddi bir orantısızlık olacak ve bütünsel bakışta yapay ve çirkin bir görünüm ortaya çıkacaktır. Kirpikler tek tek çok sakin ve kontrollü bir şekilde yerleştirilmelidir.

Maalesef piyasada sentetik kirpik uygulamaları da mevcuttur. Saf ipekten üretilmemiş sentetik kirpik kişinin göz kapaklarında ağırlık ve şiddetli batma hissine neden olacaktır. Bu açılardan da kötü ve sahte malzeme kullanımından her zaman kaçınılmalıdır.

İpek Kirpik Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

ipek kirpik egitimleri

Kirpik uygulaması öncelikle makyaj tazeleme gibi, ayna karşısında geçen ve uzun süren, adeta mesaiye dönüşen zamanı minimum seviyeye indirmektedir. Herhangi bir makyaj işlemi gerektirmeden dışarıya çıkma olanağı sağlar.

İpek kirpik uygulamasının en güzel avantajlarından biri de aylık bakımları düzenli olarak yaptırıldığı taktirde 6 ay ila 12 ay gibi bir süre kullanılabilmesidir.

Tabi bu denli uzun bir sürede ilk gün ki güzelliğiyle kirpikleri kullanıp muhafaza edebilmek ve uzun süreli kullanabilmek için 3 veya 4 haftalık zaman aralıkları içerisinde periyodik kontrol ve bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Kadınlar için etkileyici bakışlar çok önemlidir, bunu sağlayan ise daha dolgun kıvrık ve canlı kirpiklere sahip olmaktır. İpek kirpik kullanımını tercih eden kadınlar dış görünümlerine daha fazla önem vermektedirler. Son zamanlarda dış görünüm açısından daha iyi bir duruşa sahip olmak isteyen kadınların takma kirpiklerin yerini tek tek yapıştırılan kişisel ipek versiyonu tercih ettiği görülmektedir. Takma kirpiklerin büyük bir çoğunluğu sentetik yani plastik malzemeden üretildiği için göz sağlığı açısından çok riskli olmakla birlikte gözlerde şiddetli bir ağırlık hissine de neden olmaktadır.

Bunla birlikte fazlaca yapay durmakta ve genel anlamda birçok kişi haklı olarak güzellik uygulamaları açısından uzmanlığa sahip olmadığından amatörce takabilmekte bu da orantısız kötü bir görünümü beraberinde getirebilmektedir. Üstelik takma kirpiklerin her gün düzenli olarak gözlerden çıkarılması, kesinlikle takma kirpiklerle uyunmaması gerekmektedir.

Bu da hem zaman açısından çık fazla kayba sebep olacağı gibi, her gün düzenli sökülmeden kaynaklı zaten hassas ve ince olan göz derisinde deformasyona, kirpiklerde de çekmeden kaynaklı zamansız dökülmelere neden olacaktır. Konuya nereden bakılırsa bakılsın ipek kirpiklerin kullanımı her açıdan kişiye avantaj ve görünüm açısından üstün bir güzellik sağlamaktadır.

Ekme işleminden sonra dökülme gibi durumlarda yenisinin eklenmesi ve kontrol işlemleri sırasında herhangi bir eksiklik varsa giderilmesi söz konusudur ve gerekli düzeltmeler de yapılabilmektedir. Kontrol işlemleri hem ipek kirpiklerin daha uzun süre kullanımına olanak sağlamakta hem de kullanım süresi uzadığı için maliyet azalmaktadır.

Çalışma hayatımız, özel hayatımız, hobilerimiz derken 24 saatin bile hali hazırda yetmiyor olmasından kaynaklı olarak bize zaman kazandıracak her kişisel uygulamayı hayatlarımıza entegre ediyoruz. Ekme kirpik te bu kolaylık ve güzelliklerden biri olarak hayatımızda yerini almış durumda. Kudamm Akademi olarak uygulamanın sıfır noktasından başlayarak en detaylı şekilde nasıl yapıldığı ile ilgili olarak ipek kirpik eğitimleri alanında en iyi olmaktan gurur duyuyoruz.

Gün geçtikçe popülaritesi artan ve güzellik merkezlerinin vazgeçilmez kişisel işlemleri arasında yer alan bu uygulama ile müşteri talep oranı çok yüksek bir alanda uzmanlık sahibi olmakla kalmayıp, Kudamm Akademi’nin ayrıcalıklı mezunlarından biri olacaksınız.

Kudamm Akademi bünyesinde yer alan uzman ve işinde uzman eğiticilerimizin verdiği eğitim sonrasında alacağınız MEB sertifikalı uzmanlık belgeleri ile güzellik salonu ve merkezlerinde ipek kirpik uygulaması üzerinde çalışmalar yapabileceksiniz.

Bu ayrıcalıklı dünyada yerinizi almak ve kendinize harika bir yatırım yapmak için hemen bizi arayın ve Kudamm Akademi’nin kaliteli kişisel eğitimleri kursu ve öğretileri ile hayata yepyeni bir başlangıç yapın. Kariyerinize yapacağınız bu güzel katkı ile geleceğin en çok gözde olacak sektöründeki yerinizi şimdiden alın.

İpek kirpik eğitimi kaç gün sürer?

İpek kirpik eğitiminin teorik kısmı 4 gün sürmektedir. Pratik kısmı ise bir süre sınırına tabi olmaksızın kişinin gelişimi tam olarak sağlanana dek sürer.

İpek kirpik kursu ne kadar?

İpek kirpik kursu fiyatları değişken olmakla birlikte piyasa fiyatlarından çok daha indirimli ücretlere sitemizde bulunmaktadır.

İpek kirpik sertifikası nasıl alınır?

İpek kirpik sertifikası MEB onaylı bir kursu tamamladıktan sonra bizzat kurumun kendisinden alınır.

İpek kirpik uzmanı nasıl olunur?

MEB onaylı ipek kirpik kurslarından birine katılıp, teorik ve pratik eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler ipek kirpik uzmanı olabilirler.