Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı makyaj eğitimlerini milli eğitim bakanlığı onaylı eğitimler olarak sunmaktayız.

Kalıcı Makyaj Eğitimi İçeriği Neleri Kapsıyor?

  • Microblading(3d kıl tekniği)
  • Micropigmentasyon tekniği
  • Kaş tasarımı
  • Altın oran kaş ölçümü
  • Renk pigmentasyonu
  • Pudralama tekniği
  • Eyeliner/Dipliner
  • Dudak renklendirme,

kalıcı makyaj eğitimiKalıcı makyaj, son yıllarda oldukça bilinir bir meslek olarak karsımıza çıkmaktadır. Kişinin yüz anatomisi kemik ve kas yapısına uygun yapılmalıdır. Aslında kaş dövmesi demek daha doğru olur. Görünüşü doğal olan kıl atımı tekniği yani microblading denilen teknik ile çok daha trend bir hal almıştır son yıllarda. Her kadın bu tekniği hem yaptırmak hem de öğrenmeyi istemektedir.

Dövmeyle benzer bir prosedüre sahip olan bu uygulamanın dövme kadar kalıcı değildir. Arasındaki fark her iki uygulamada cildin farklı katmanlarına yapılan uygulamalardan dolayıdır. Buna ek olarak uygulamada kullanılan pigmentler, dövme için kullanılan pigmentler arasında yoğunluk farkı vardır.

Doğru eğitim almış bir birey kalıcı makyaj işlemlerini kolaylıkla yapabilir. Gerek kaş veya dudaklarda ortalama yaklaşık 1 veya 2 saat sürmektedir. Uygulama öncesinde yüzde bir taslak oluşturulur bu taslak ile müşteri adayının beğendiği veya beğenmediği detaylar konuşularak istenilen düzeltmeler sağlanır.

Kalıcı makyaj eğitimi ciddi bir meslek dalıdır ve doğru öğrenilmelidir. Bu beceriler çok kısa süreli örneğin 2 veya 3 günde öğretilemez. Kurs online bir şekilde verilmesi mümkün değildir. Kudamm Akademi olarak kurs boyunca bu becerileri öğrencilerimize bire bir kazandırıyoruz. Kalıcı makyaj eğitimi fiyatları konusunda her bütçeye uygun eğitim programlarıda hazırlamaktayız. Diğer kurumlardan farklı olarak kurumuzda kalıcı makyaj eğitimleri kapsamında ek olarak hatalı yapılmış işlemlerde silme (Remover) işlemleri uygulamalı olarak gösterilmektedir.

kalıcı makyaj eğitimleri

Kalıcı Makyaj Eğitimi İçeriğinde Neler Var?

Kalıcı makyaj kursu kapsamında teorik derslerimizde öncelikle hijyen, iş güvenliği, müşteri ilişkileri, kayıt, cilt analizi, sıcak ve soğuk cilt tipi buna göre pigment seçimi,  yüz anatomisi ve kişiye özel tasarım yapabilme becerisi, çizim ve cetvel kullanma ölçümlendirme için gerekli düzeyde beceri kazandırma,cilt hastalıkları ve alerji konuları işlenir.

Uygulama derslerimizde ise, kıl atımı teknikleri çeşitleri püf noktaları, pudralama tekniği ve her iki tekniğin birleşimi öğretilmektedir.Dipliner ve eyeliner uygulaması ve bu uygulamalarda dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde çalışılmaktadır. Dudak renklendirme teknikleri ve dudağa pigmenti sabitleme renk seçimi mor dudaklar üzerinde pigment seçimi ve uçuk oluşturmadan uygulama yapabilme gibi konuları işliyoruz.

Mikro-pigment işlemi denilen kalıcı makyaj uygulaması tek kullanımlık iğneler yardımı ile derinin alt tabakasına renklendirme şeklinde uygulanır. Doğal renk kullanımına özen gösterilir. Bu işlemde özellikle mineralli renklendirme ürünler kullanılır bu ürünler görünüm açısından son derece doğal görünmesini sağlamaktadır. Amaç her gün tekrarlayan makyaj sorununu ortadan kaldırmaktır. Bu sayede ayna karşısında saatlerce vakit harcanmaz.