Kaş Laminasyonu İle Yaza Hazır Mıyız?

Kaş laminasyonu ile yaza hazırlık yapın. Yaz aylarına çeyrek kala, sıkı, formda bir vücut, taze bir cilt hepimizin hayali olsa gerek. Peki bunun için neler yapmalıyız?  Öncelikle bol su tüketmek hem cilt hem beden sağlığımız için çok önemlidir. Su tüketimimiz her 25 kilo da 1 litre olacak şekilde olmalıdır, çünkü fazla su tüketmekte vücudumuzda ihtiyaç duyduğumuz mineralleri de alıp götürecektir.

kaş laminasyonu

Kaş Laminasyonu Neden Tercih Edilmeli?

Günümüzün yeni trendi olan kaş laminasyonu sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenilen şekil ve rengi almasını sağlar. bu işlemi en çok kaşları sürekli aşağı düşen, kıvrılan ve yanlış yöne doğru uzayan kişiler tercih etmelidir. Kaş simetrisinin bozuk olmasından şikâyet edenler için vazgeçilmezdir. Yüz hatlarının, güzelliğin, ifadenin merkezlerinden biri olan gözlerimizi en güzel gösterecek olan kaşlarımızdır. Bu nedenle ki kaşımıza en güzel yakışacak olanı bulmakta yeni trend laminasyondur.

Kalıcı makyajdan farklı olarak iğneyle yapılan bir işlem değildir, bu yüzden iğneden korkanlar için alternatif bir çözümdür. Kaş laminasyonu işlemi ile kaşın sabitlenmesi sağlanmaktadır.  Aynı zamanda kaşa ihtiyacı olan vitamin takviyesi de yapılır.

Kaşlar makyaj kalıntılarından arındırılıp temizlendikten sonra primer sürülür, Uygun şekilde sabitlenir.  Kaşa, sırasıyla solüsyonlar sürülür ve 15-20 dakika beklenir. Doğal, yumuşak bir görünüme sahip olunan bu yöntemde en önemli şey kaşın tam yukarıya sabitlenmemesidir, aksi takdirde yüze sert bir ifade verir. Kaş daha yatay bir şekilde taranarak sabitlenme sağlanmalıdır. Ürün markasına göre, kaş kıllarının sertliğine göre ve kullanım şekline bağlı olarak kalıcılık değişmektedir. 5-7 haftaya kadar kalıcılık sağlanabilen kaşlar ideal bir görünüme sahip olur, kaşların yapısı düzelir, protein ve vitamin sayesinde kaşlar beslenir

İşlemin en avantajlı yolu istenilen kaşlara acısız, ağrısız, iğnesiz kavuşabilmektir. Sırasıyla sürülüp bekletilen solüsyonlardan sonra kaş boyama işlemine geçilir, kaş kılları kıl rengine uygun tonda boyanır. Son olarak kaş sabitlenmesinin dışında kalan kıllar alınır ve kesilir.

İşlem ortalama 1 saat sürmektedir, işlem sonrasında 24 saat su değmemesi sağlanmalıdır. Sonrasında kaşlarınızı nemlendirmek ve yukarı doğru fırçalamak için Hint yağını tercih edebilirsiniz. Her mevsim uygulanabilen bu yöntem hayatımızda büyük kolaylık sağlar.

Yaza Formda Girmeli

Hafif, az yağlı yemekler başta olmak üzere salata, balık, sebze, haşlanmış et, lifli gıdalar ihtiyacımızı karşılayacak besinlerdir. Gazlı ve şekerli içecekler yerine taze sıkılmış meyve sularını da tercih etmek sağlığımız için çok önemlidir. Tuz ve baharat tüketimini de kontrollü yaparsak iştah açma problemimizi de ortadan kaldırmış oluruz. Şu bir gerçektir ki; hiç kimse hayatını diyet yaparak geçiremez, ama sağlıklı beslenerek ve bu beslenme şeklini bir yaşam felsefesine dönüştürerek geçirebilir.

Diyetler stres kaynağıdır ve stres te bedenimizin en büyük düşmanıdır. Sevdiğimiz besinleri hiç tüketmemek değil mümkünse orta düzeyde ve dengeli tüketmektir doğru olan. Yaza yüksek enerjiyle girmek istiyorsak vücudumuzun sesine kulak vermeliyiz, bedenimiz bizden ne istiyor? O bütün kış kat kat giydiğimiz kıyafetlerden kurtulmak istiyor bi kere, nefes almak istiyor, cıvıl cıvıl olmak istiyor, işte bunun için ilk hedefimiz formda bir vücuda yakışacak tiril tiril giysiler

Ne yapmak lazım o formda vücuda ulaşmak için? Ya da daha doğrusu form da kalmak için… bedensel aktiviteler vücudumuzu forma sokan en önemli şeydir, tabi güzel bir sabah yürüyüşünden sonra eve gelip koca bir tabak sucuklu yumurtayla kahvaltı yapmıyorsak.

Alınan kalori yakılmadıkça hiçbir egzersizin faydası olmaz. Yaşantımızı hareketsiz hımbıl bir şekilde, ağır kalorili yemekler tüketerek geçirmek bedenimize yaptığımız en büyük kötülüktür. Size her gün saatlerce koşun, yürüyün, spor yapın diyemem, haftada 3 gün yapılacak hafif egzersizler yaşantımızın bir paçası haline dönüşürse hiçbir zaman bizi yormaz. Kendimize bir hedef koyarak başlayacağımız bu yol, hedefe ulaştıktan sonra da yolumuzu kaybetmememizi sağlayacaktır. Motivasyonumuzu düşürmeden bedenimize ve ruhumuza iyi gelen şeyleri yapmak bizi ideal, dengeli bir hayata götürecek anahtardır.

Doktorların kapılarını çalmadan evde kendimize hazırlayabileceğimiz birkaç detox ve metabolizma hızlandırıcı gıdalardan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Sabah aç karnına içilen ılık su adeta bir mucizedir, eğer içine biraz limon, bal, zerdeçal gibi besinleri de karıştırsanız vücudunuz yağ yakan bir makine gibi çalışmaya başlayacaktır. Yine aç karnına tüketilen bir fincan yeşil çay da aynı etkiye sahiptir. Doğa bize bu kadar cömertken ondan faydalanmamak olmaz tabi ki…

Bağırsaklarımız kilo vermede vücudumuzun en önemli organıdır o yüzden düzenli tuvalet alışkanlığı bizim için çok önemlidir. Aç karnına tüketilen bu içecekler bağırsak faaliyetlerimizi hızlandırarak dolaşımımızı kolaylaştırır, daha dinç hissetmemizi sağlar.

Hem vücudumuzu hem cildimizi yaza hazırlarken her zaman en önemli şeyin hijyenden geçtiğini unutmayın, temizlenmiş bir cilt nefes alır, gözenekleri açılır ve yazın o taze havasını tamamen içine çeker. Güneşin yavaş yavaş içimizi ısıttığı bu günler bizim neşe kaynağımız olurken tüm güzellikleri de bize sunan bir armağan gibidir. O zaman bu armağanı kabul edip ona en layıkıyla davranmakta bize düşen en güzel görevdir. Kudamm Akademi eğitmenleri olarak sizlere faydalı bilgileri sunduğumuza inanıyoruz. Protez tırnak eğitimleri ipek kirpik eğitimleri ve kalıcı makyaj eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye menüde yer alan sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın