Kirpik Lifting Nedir Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting nedir? Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz kirpik lifting, kirpiklerimizin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu yöntem keratin bakımı olarak ta bilinir. Özellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpiklerin yapısını değiştirmek için tercih edilir. Günlük hayatta bizi makyajdan kurtaran bir uygulamadır.

Bu işlem kimyasal bir işlem olduğu için hassas ciltlerde reaksiyon gösterebilir. İşlem öncesi mutlaka gerekli bildirimlerin yapılması gerekir. Göz de hassasiyet, kızarıklık, şişlik, ödem, arpacık gibi durumlar söz konusu ise işlem yapılmamalıdır. Lens var ise çıkartılmalıdır. Kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösteren kirpik lifting az da olsa kirpikler de dökülme yapabilir. 1-1.5 aya kadar kalıcılığı olan bu işlem sonrasında 12 saat su değdirmemek ve göz makyajı uygulamamak gerekir. Yaz aylarına girerken en çok tercih edilen bir uygulamadır. Çok düz olup gün içerisinde kıvırma işlemi yapılsa bile hemen düşen kirpikler için çok doğru bir yöntemdir.

Kirpik lifting uygulaması için öncelikle hijyenik bir ortam olması ve hijyen kurallarına göre hazırlanmış malzemeler kullanılması gerekmektedir.

Kirpiklerimizin uzunluğuna göre S-M1-M2-L gibi ayrılan pedler kullanılır. Bu pedler göz kapağına yapıştırılır sonra tek tek ayrılarak tarama tarağı ile taranarak pedlere yapıştırılır.

kirpik lifting nedir

Sırasıyla numaralandırılan solüsyonlardan 1 numaralı kıvırma solüsyonu kirpik diplerinden başlanarak sürülür. Streç film ile kapatılarak 15-20 dakika bekletilir, süre sonunda kirpikte kalan solüsyon temiz bir pamuk ile temizlenip 2.solüsyon olan sabitleme solüsyonu sürülür ve yine 15-20 dakika bekletilir. Eğer kirpik boyama işlemi de yapılacaksa 2.solüsyon süresi bitiminde yapılır, en son olarak kirpiğe keratin sürülür. Ortalama 45 dakika ile 1 saat arası işlem tamamlanır. Sonunda tel tel ayrılmış rimelli gibi görünen kirpikleriniz göz kamaştırır.

İpek kirpik eğitimi ile teorik bilginin yanı sıra uygulama ile öğrencilerimizin meslek hayatında gerekli olan tüm bilgileri sunmaktayız.

Kirpik Lifting Uygulaması Sonrası Temiz Bir Cilt

Birçok kozmetik firmasının en ünlü sloganıdır; en değerli giysiniz cildiniz cümlesi, peki biz bu değerli giysimize ne kadar önem veriyoruz ve onu koruyoruz? Cilt yaşımız için ne gibi önlemler alıyoruz?

Öncelikle cildimizle ilgili doğru bilinen yanlışlardan söz etmek istiyorum; birçoğumuz cilt tipimizi analiz edemediğimiz için yanlış ürünler kullanıyoruz, yağlı cildimize nemlendirici sürmeyerek büyük hata yapıyoruz, geceleri krem sürmezsek cildimiz nefes alacak sanıyoruz, güneş yok diye güneş koruyucumuzu kullanmıyoruz, yaşlanma karşıtı ürünleri kullanmak için yaşlanmayı bekliyoruz. Daha birçok yanlışları o en değerli giysimiz olan cildimiz için yapıyoruz.

Peki nedir doğru olan?

Her konu da olduğu gibi burada da hijyen her şeyden önce gelir. Cildimize kullandığımız yüz temizleme fırçaları, makyaj fırçaları ve en önemlisi ellerimiz daima temiz olmalı.   Cilt tipimize uygun temizleyici bir jeli sabah akşam kullanmalıyız. Yağlı ve karma ciltler için parlamayı önleyen jelleri, kuru ciltler için ise yoğun nemlendirici özellikte olan ürünleri tercih etmeliyiz. Cildimizi kurularken her defasında temiz bir havlu ya da kâğıt havlu kullanmalıyız, unutmamalıyız ki, nemli kalan havlularımız bakteri üremesi için elverişli hale gelir.

Temiz bir yastık kılıfında uyumak ta cildimiz için çok önemlidir. Gün içerisinde yüzümüze uyguladığımız makyajı, gün sonunda temizlemeden uyumamalıyız, unutmayalım ki; cildimiz hücre yenilenmesini biz uykudayken yapar. Tüm bunlar hepimizin basitçe alabileceği önlemlerdir. En güzel 3 kural ise iyi uyku, bol su ve sağlıklı beslenmedir.

Kusursuz bir cilde sahip olmak için ise; haftalık ve aylık bakımlarımızı ihmal etmemeliyiz. Haftalık bakımlar için cilt tipimize uygun bir peelig ve maske tercih etmeliyiz, güneş kremlerimiz ve nemlendiricilerimiz olmazsa olmazlarımızdır. Aylık bakımlar için ise profesyonel bir cilt bakımı yaptırarak, cildimizin ihtiyaç duyduğu gereksinimleri ona sunmalıyız, bu ihtiyaçlarımız kolajen destekli bakımlar, akne tedavi kürleri, lifting serumları, pigment eşitsizliğini giderici ürünler olabilir. Gözenekleri açılıp nefes alan cilt çok daha canlı görünür.

30’lu yaşlardan sonra bazı cilt tiplerinde sarkma, elastikiyet kaybı gibi sorunlar görebiliyoruz. Günlük anti aging cilt bakımı ürünlerini kullanmamız cildimize daha sıkı ve toparlanmış görünüm elde etmemizi sağlar. Yaşlanmanın önüne geçmek için yaşlanmayı beklememeliyiz. Kendimize zaman ayırarak yapabileceğimiz bu rutinler; cildimizi güne hazırlayarak dış ekenlerle daha iyi savaşmamızı sağlar.  En iyi cilt ürünleri fiyatı en yüksek olan değil, hedefe yönelik ve basit olanlardır.

Yorum yapın