Protez Tırnak Eğitimi

Protez tırnak eğitimi kaç gün sorusu kurumumuza başvuran öğrencilerimizin en çok sorduğu soruların başında gelir. Müfredatta 3 farklı kurs programı sunmaktayız. Birçok kursiyerimiz diğer protez tırnak kursu sürelerini inceledi ve sunmuş olduğumuz üç farklı programdan kendine uygun en doğru programı seçti. Kursiyerlerimize seviyelerine göre 5 günlük, 10 günlük protez tırnak eğitimini sıfırdan almak isteyenler için 20 günlük Milli Eğitim Bakanlığı onaylı protez tırnak eğitimlerini sunuyoruz.

5 günlük eğitimleri daha çok başka kurumlarda eğitimi protez tırnak üzerine almış olanlara ve bazı konularda kendini yetersiz gören, eksik almış olduğu eğitim konularında tamamlayıcı eğitim olarak öneriyoruz.

5 günlük eğitimleri sıfırdan başlamak isteyenlere kesinlikle önermiyoruz. 10 günlük eğitim sürecinde ıslak manikür pedikür eğitimi dışında tüm teknik ve sistemlerin işlendiği bir eğitim sürecidir. Bu eğitim programı daha çok işletme sahipleri, güzellik uzmanlığı, makyaj ve saç bakım eğitimi almış kişiler tercih etmektedir.

20 günlük Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kursumuzda hiç bir alt yapısı olmadan başlayacak kişi için en uygun programdır. A dan z ye hiç eksiksiz mesleğin gerektirdiği tüm konuların işlendiği ve çok fazla sayıda tekrar yaptığımız bir programdır.Meb programında aparat ile manikür,kuru manikür,spa manikür pedikür işlenmektedir. Mesleğe sıfırdan başlayacak kişi için öncelikle önerdiğimiz bir eğitim programıdır. Bu program aynı zamanda güzellik uzmanlığı saç bakım, makyaj eğitimi kurslarının modüllerinden biridir. Eğitim sonrası kurum katılım sertifikası verilmektedir.

Protez Tırnak Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Tırnak kursu protez eğitimleri, hijyen, tırnak anatomisi ve hastalıkları eğitimini kapsayan; mesleki teori eğitimi ile başlamaktadır. Programlarımızda, genel olarak mesleğin gerektirdiği her sistem ve teknik konu işlenmektedir. Protez tırnak eğitimlerinde tırnak formları (kare küt – balerin -badem – stiletto – oval) tırnaklar için doğru törpü teknikleri, tips sistem jel ile tırnak uzatma, jel tırnak,şablon sistem jel ile tırnak uzatma, poly jel sistem ile tırnak uzatma çalışmaları yapılmakta; en kolay teknik yöntemleri ile öğretilmektedir. Kudamm Akademi olarak protez tırnak uygulamaları istediğiniz tam kapsamlı ve detaylı olarak kişi bilgi seviyesine göre ayarlanmaktadır.

Tırnak yapım malzemesi olarak Jel ile tırnak yapma, akrilik ile ve poly jel ile tırnak yapma canlı modeller üzerinde uygulamalı öğretilmektedir. Kalıcı oje ve tırnak süsleme yine bu müfredat içerisinde detaylı bir şekilde yer almaktadır. Online eğitim olarak verilmesi mümkün değildir.

Protez tırnak kursu manikür ve pedikür modülünü de içermiyor ise kesinle protez tırnak eğitimleri eksik ve işlem yetersizdir. Çünkü mesleği tamamlayan, kusursuz olmasını sağlayan en önemli konularından biri alınacak manikür eğitimidir. Bu konunun bilinci ile manikür eğitimi Kudamm Akademi de 3 farklı işlem ile sunulmaktadır. Manikür eğitimlerinin online eğitim olarak verilmesi mümkün değildir.

  • Aparatlı manikür, pedikür (5 ,10,20 günlük eğitimlerde mevcut)
  • Islak manikür pedikür (20 günlük eğitimde mevcut)
  • SPA manikür pedikür (20 günlük eğitimde mevcut)

Kursiyerlerimize mesleki anlamda bilmesi, öğrenmesi gereken tüm bilgi, sistem ve işlem donanımını eksiksiz olarak sunmaktayız. Kurum protez tırnak eğitim süresince gerekli olan canlı modelleri kurum bünyesinde sizler için temin etmektedir.

Protez Tırnak Kursu Neden Bu Kadar Revaçta? Protez Tırnak Fiyatları Ne Kadar?

Yapılan araştırmalar uzun tırnakların bayanlara güzellikleri ile ilgi ayrıca bir öz güven verdiğini tespit etmiştir. Bütün dünyada sektörün bu denli gelişmesi bu savı doğrulamaktadır. Günümüzde kadınlar tırnaklarının daha sağlıklı daha uzun görünmesini istemektedir. İyi bir dış görünüşe sahip olmak isteyenlerin adeta olmazsa olmazı haline gelmiştir. Tırnaklarımız ister istemez hep ön plandadır. Bu sebeple kadınların güzellik dünyasının vazgeçilmezidir. Ülkemizde bu sektöre talep her geçen gün artmaktadır. Ev ve ofis ortamında yapılma kolaylığı sayesinde günümüzde gözde meslekler arasında yerini almıştır.

Her Akademi Protez Tırnak Kursu Verebilir Mi? Nelere Dikkat Etmeliyim

Kurumumuz milli eğitim tarafından verilir ve denetlenir. Milli eğitime bağlı olmayan kurumlardan alınan eğitimler geçersizdir ve yasal olarak belgelendirilemez. Günümüzde MEB e bağlı güzellik uzmanlığı kurslarının hemen hemen hepsinde manikür ile birlikte protez tırnak eğitimleri verilmektedir. Bu mesleği online olarak veren kurumlarda mevcuttur. İsteyen istediği eğitimi alabilir ancak bu mesleğin birebir uygulamaya dayanan bir eğitim olduğu unutulmamalıdır.

protez tırnak eğitimleriKurs seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, eğitimin süresi ve eğitmenin mesleki tecrübesidir. Bu meslek kısa sürede kaba hatları ile öğrenilecek bir meslek değildir. Oldukça detay ve mesleki tecrübe gerektiren bu meslekte alt yapı eğitimi çok büyük önem taşımaktadır.

Protez Tırnak Eğitimini Kimler Alabilir?

Bu eğitimlere 18 yaşını bitirmiş 19 yaşından gün almış herkes katılabilir. Meslekle ilgili bir eğitim geçmişi olsun ya da olmasın, bayan ya da erkek sektöre ilgi duyan herkes bu eğitimlere katılabilir, kişisel gelişimini artırabilir, bu mesleği yapabilir.

Antalya Protez Tırnak Eğitimi Fiyatları

Fiyatlarımızı talep edilen 3 farklı programa göre sunmaktayız.

Kurs Gün Sayısı Fiyat
5 Günlük tamamlayıcı kurs 8000 TL
10 Günlük tamamlayıcı kurs 9500 TL
20 Günlük milli eğitim onaylı full program 10500 TL

Protez Tırnak Eğitim Bitirince Nerelerde İş Bulabilirim?

Öncelikle düşük maliyetler ile kendi işyerinizi açabilir ya da evinizde home ofis tarzında çalışabilirsiniz. Ayrıca Kuaför ve güzellik salonlarında, otellerin SPA bölümlerinde, el ve ayak sağlığı merkezlerinde ve protez tırnak malzemeleri satan firmalarda, çalışabilirsiniz. Son yıllarda veriler öyle gösteriyor ki bu uygulamalara gösterilen yoğun talep ve ilgi nedeni ile meslek çok popüler hale gelmiştir. Bu nedenle sektörde çalışacak personele de yoğun bir talep doğmuştur.

Protez Tırnak Eğitimi Alanlar İçin İş Yönlendirmesi Yapılıyor Mu?

Kudamm akademi sektörde aralıksız uzun yıllardır hizmet verdiği için sektörde çok tanınan bir kurumdur. Kuaförler, güzellik salonları ve oteller kurumumuzdan zaman zaman personel talebinde bulunurlar. Gelen bu talepleri kursiyerlerimizin kişisel yeteneklerine ve kişisel becerilerine göre kurumumuz yönlendirmeler yapmakta; iş konusunda her zaman yardımcı olmaktadır.

Protez Tırnak Kursu İşletmeme Katkı Sağlar Mı?

Kuaför ya da bir güzellik merkezi işletmecisi iseniz ya da sadece manikür üzerine çalışan butik bir işletme iseniz bu uygulamalar ile işletmenize giren kişi sayısını ve gelirinizi artırabilirsiniz. Protez tırnak uygulamalarını işletmeye katmak demek ciroların hatırı sayılır şekilde artması demektir. Son yıllarda oldukça gelişen bu uygulamalara kayıtsız kalmamalısınız. Hem işletmenize kazandıracağı maddi artıların dışında ayrıca size özel bir prestij kazandıracaktır. Bu işlem için sizi tercih eden müşterileriniz mutlaka diğer hizmetlerinizden de faydalanmak isteyecektir.

İşletme veri detaylarında bunu çok kısa sürede görebileceksiniz. Bu meslekte en önemli faktörlerden biri de doğru ve kaliteli malzemeyi seçmektir. İşçilik ne kadar güzel olursa olsun kullanılan malzeme kalitesiz ise birçok istenmeyen sorun ile karşı karşıya gelecektir ve istenilen sonuç alınamayacaktır. Bununla ilgili eğitim esnasında tüm malzemelerle ilgili detaylı bir şekilde ön eğitim verilmektedir.

Malzeme Seçiminde Yardım Edilecek Mi Nasıl Malzeme Seçerim?

Bu meslekte en önemli faktörlerden biri de doğru ve kaliteli malzemeyi seçmektir. İşçilik ne kadar güzel olursa olsun kullanılan malzeme kalitesiz ise birçok istenmeyen sorun ile karşı karşıya gelinecektir ve istenilen sonuç alınamayacaktır. Bununla ilgili eğitim esnasında tüm malzemelerle ilgili detaylı bir şekilde eğitim verilmektedir.Bundan dolayı eğitim alıken kullanacak olduğunuz jel tırnak,proteztırnak,protez tırnak jeli,protez tırnak törpüsü,protez tırnak kurutucu,proteztırnak tips,akrilik tırnak,protez tırnak yapıştırıcı,akrilik jel,kalıcı oje süsleme,fiber jel tırnak gibi malzemeleriniz kaliteli olmalıdır.  Eğitim süresince kullanılan tüm malzemeler kurumumuz tarafından karşılanacak olup; arzu eden kursiyerlerimiz eğitim sonrası tüm malzemelerini kurum garantisi ile bizden satın alabilirler.