Yeni Başlayanlar İçin Makyaj

Yeni başlayanlar için kalıcı makyaj toplam süre sadece 20-30 dakika. Güzellik dünyasında, makyaj çeşitleri ve ürünleri ilk bakışta karışık görünebilir. Yeni başlamak istersen makyajın karışık dünyası seni yıldırmamalı! Bu yeni başlangıcı ertelememeli ve adım adım ilerlemeyi cesaret etmelisin. Doğru ipuçları ve püf noktaları ile siz de makyajla ilgili en önemli temel bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

yeni başlayanlar için makyaj

Yeni başlayanlar için makyaj yapmak çok kolay adım adım talimatlarımızla, yeni başlayanlar için makyaj ipuçlarını hemen uygulamaya koymanıza yardımcı olacağız. İster mükemmel görünümü oluşturmak ister dudaklarınızı öne çıkarmak isteyin, yeni başlayanlar için her duruma uygun doğru makyaj bizde!

Basit bir makyaj için nelere ihtiyacınız var?

 • Gündüz kremi
 • Primer (Astar)
 • Fondöten
 • Pudra
 • Allık
 • Maskara
 • Kaş kalemi
 • Ruj
 • Dudak parlatıcısı
 • Fondöten fırçası
 • Pudra fırçası
 • Kirpik kıvırıcı makas

Mükemmel Bir Cilt İçin Başlangıç ​​Makyajı

Yüzünüzde lekelerle veya kızarıklıklarla mücadele ediyorsanız, kusursuz ten rengini nasıl oluşturacağınızı bilmek istersiniz. Aşağıdaki adımlarda, makyajınız için nasıl doğal görünümlü bir baz oluşturacağınızı ve daha eşit bir ten rengi nasıl oluşturacağınızı anlatacağız.

 1. İster yeni başlayanlar için ister deneyimli profesyoneller için makyaj yapın, ilk adım her zaman besleyici bir gündüz kremi uygulamak olmalıdır. Bu, cildinizin kurumasını önler ve fondöten veya kapatıcı ile daha iyi karışmasını sağlar. Gündüz bakımınızı cildinize nazikçe masaj yapın ve bir sonraki adıma geçmeden önce yaklaşık 10 dakika bekletin.
 2. Makyajınızın daha uzun süre dayanması için gündüz bakımınıza ek olarak bir astar kullanabilirsiniz. Bu, gözenekleri küçülterek, pürüzleri gidererek ve küçük kırışıklıkları nazikçe düzelterek cildinizin güzelleşmesine yardımcı olur. Bu şekilde fondöteniniz çizgilerinize yerleşmeyecek ve nihai sonucunuz bir profesyonel tarafından yapılmış gibi görünecek.
 3. Artık cildinizin taze ve eşit görünmesi için bir fondöten uygulayabilirsiniz. Hafif, sıvı bir fondöten özellikle doğal bir sonuç için idealdir. Lekelere daha yatkınsanız, biraz daha pigmentli bir kapatıcı krem ​​de kullanabilirsiniz. Her durumda, seçtiğiniz gölgenin ten renginize uygun olduğundan emin olun. Ardından, uygularken içten dışa doğru çalışın ve boyun, saç çizgisi ve kulaklara geçişlerde her yere iyi yaydığınıza emin olun. Yeni başlayanlar için makyaj süngerleri ürünü eşit şekilde yaymak için idealdir. İpucu: Kullanmadan önce süngeri hafifçe nemlendirin.
 4. Mükemmel bir bitiş yaratmak için şimdi biraz pudra uygulamalısınız. Bunun için ya cilt tonunuza uyan ve yüzünüze biraz daha renk veren kompakt bir pudra uygundur ya da öncelikle fondöteninizi yeniden sabitleyen şeffaf bir pudra kullanabilirsiniz. Büyük bir pudra fırçası alıp, pudranıza nazikçe daldırın, fırçayı hafifçe vurun ve yüzünüze eşit bir şekilde yaymaya başlayın. Özellikle yağlı ciltlerde harika mat bir ten yaratırsınız. Bir allık dokunuşuyla artık vurguları istediğiniz gibi ayarlayabilir ve yüz şeklinizin hatlarını en iyi şekilde vurgulayabilirsiniz. Bunu yapmak için ürünü elmacık kemiklerinin altına bir allık fırçası ile uygulayın. Bir tazelik vuruşu için, yumuşak elma yanaklarını canlandırmak için allık da kullanabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Göz Makyajı

Artık nasıl ışıldayan bir cilt elde edeceğinizi bildiğinize göre, size yeni başlayanlar için nasıl basit göz makyajı yapacağınızı göstereceğiz. Yeni başlayanlar için makyaj, sadece birkaç ürünle harika bir sonuç elde edebilmek demektir. İnce bir bakış bile gözlerinizi anında daha büyük gösterebilir ve size karşı konulmaz bir görünüm verebilir. Yeni başlayanlar için göz makyajı zor olmak zorunda değil. Sadece üç ürünle gözlerinizi en iyi şekilde parlatabilirsiniz.

 1. Başarılı bir makyajdan rimel eksik olmamalıdır. Kirpiklerinize mükemmel bir kıvrım kazandırmak için önce bir kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Ardından kirpik çizgisinden uçlara doğru zikzak hareketlerle kirpiklerinize rimel uygulayabilirsiniz. Kirpikleriniz ne kadar yoğun boyanacak ve uzatılacaksa, o kadar çok kat uygulamanız gerekir. Ancak dikkatli olun: Bir katmanı arka arkaya uygularsanız, kirpikleriniz kolayca yapıştırılmış sinek bacaklarına dönüşebilir. Bu yüzden temiz ve hızlı çalışın. Kirpikler birbirine yapışırsa, bunları özel, temiz bir silikon kirpik fırçasıyla çözebilirsiniz – ancak maskara tamamen kuru olmamalıdır.
 2. Şimdi kaş kalemi ve biraz kaş jeli yardımıyla kaşlarınızı şekillendirin. Güzel şekillendirilmiş kaşlar yüzü çerçeveler ve göz çevrenize daha fazla ifade verir. Bunu yapmanın en iyi yolu, kaşlarınızdaki boşlukları kaş kalemi ile doldurmak, ardından kaşları kaş jeli ile sabitlemek ve son olarak rengi biraz karıştırmak için tüyleri tekrar fırçalamaktır.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Şehvetli Dudaklar

Son olarak, dudaklarınızı nasıl vurgulayacağınızı ve onlara nasıl daha fazla hacim ve dolgunluk vereceğinizi göstermek istiyoruz. Çünkü yeni başlayanlar için makyaj ipuçlarımız, size harika şehvetli dudakları nasıl oluşturacağınızı anlatmadan tamamlanmış sayılmaz.

 1. Dudaklarınızın kenarlarını tamamen hizalamak için dudak kalemi deneyebilirsiniz. Ardından, kontur kalemi ile seçilen dudak rengi arasında yumuşak bir geçiş oluşturmak için rengi dudağın ortasına doğru karıştırmalısınız. Artık dudaklarınızı uygun bir rujla boyayabilirsiniz. Ruj yerine dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz. Dudak parlatıcısı kullanımı daha kolaydır. Ruju taşırırsanız kolaylıkla düzeltebilirsiniz.
 2. Son olarak, dudaklarınızı nasıl vurgulayacağınızı ve onlara nasıl daha fazla hacim ve dolgunluk vereceğinizi göstermek istiyoruz. Çünkü yeni başlayanlar için makyaj ipuçları ile size harika şehvetli dudakları nasıl oluşturacağınızı anlatmadan tamamlanmış sayılmaz. Yeni başlayan biri olarak hemen koyu renkleri denememelisiniz, önce dudak balsamı, transparan parlatıcı veya soft nude renkler kullanmalısınız. Her şeyden önce doğru besinler alırsanız dudaklarınızı ve cildinizi ruj ve makyaj için mükemmel bir şekilde hazırlarsınız. Dudak kremi hassas dudaklarınızı pürüzsüz, bakımlı ve daha iyi kalmasını sağlar.

Kalıcı makyaj eğitimi ile öğrencilerimiz hem pratikte, hemde teoride tam kapsamlı eğitim almakta ve mesleğe adım atarken sağlam adımlar ile ilerlemekteler.

Yorum yapın